NOVINKY:

Domovská stránka YouTubeDomovská stránka YouTube

PROSINEC 2013:

Navzdory všemu (dotčené sudičky vědí) prakticky už v den narození měla 4 z nich jisté své budoucí domovy... Dvě štěňátka na své pánečky stále čekají... Rostou do krásy a těšíme se, až je navštívíme!

LISTOPAD 2013:

Nejvíc největší novinkou ze všech je to, že Dargoušek složil následně svou životní zkoušku IPO2! Rozhodnutí to bylo spontánní, po zasloužené rekonvalescenci po říjnovém šíleném maratonu, a tím pádem vše ušité horkou jehlou; z původně plánovaného FPr3 se díky aktivní podpoře některých z kynologického areálu DUX a velmi citlivému a hlavně trpělivému přístupu figuranta Ondry Lodinského, se jedna životní meta v životě exteriéráčka mohla stát skutečností!

Odměnou Dargouškovi byla překrásná Isabella de Alphaville Bohemia, exteriérová fena po milované Natty Bohemia Alké a Chimay du Hameau St.Blaise. Poslední listopadový den se z tohoto spojení narodilo 6 krásných oranžáků, 3 pejsci a 3 fenečky. 

ŘÍJEN 2013:

Polovina října byla v kalendáři dlouhodobě naplánována... leč čím více se termíny blížily, tím nadšení opadalo... Nakonec po šílených šokách, které mi Dargouš způsobil na naprosto čerstvých vlastních stopách, jsme se vydali na zkouškový marathon do České Lípy, nic nedbaje rad a varování zkušenějších, kteří si v lepším případě ťukali na čelo :). V sobotu nás čekalo ZVV a v neděli IPO.

V sobotu jsme s Dargouškem nastoupili ke zkoušce ZVV1. Počasí bylo všelijaké, ale rozhodně ne příjemné. Dargouš byl však velmi dobře naladěn, čert ví, jestli v něm probudila vášně jeho kamarádka Fergie, kterou bezpečně identifikoval na nástupu a nespustil z ní oči ani na vteřinu, a nebo jestli se vážně dobře vyspal. Prostě stopu vystřihl tak, jak už dlouho ne, s naprosto přesvědčivými lomy a ve velmi slušném tempu. Rozhodčí velmi vysoko ocenil celkový projev psa i vlastní provedení a zadal body, o kterých si snad může každý nechat jen zdát - dvakrát jsem se ptala, jestli jsem slyšela dobře... Mno, laťka nasazena velmi vysoko... Překvapivě jsem byla spokojena i na poslušnosti, Dargouš měl velmi pěknou a koncentrovanou chůzi - a tichou (!!), jen při obratech hýknul. Jediné zaváhání snad měl Dargy na kladině, ale na vlastní výsledné provedení to nakonec vliv nemělo - nadprůměrné hodnocení tohoto oddílu nás katapultovalo někam strašně vysoko a na mě padl stresík, jak asi zmákneme obrany... jejichž sled jsme začali ladit před pár týdny... Doplatili jsme na vlastní frajeřinu, že "přeci Dargouš oběhne cokoli, na co ukážu" -  a tak si to poprvní namířil hned do poslední  makety = mínus devět bodů :) Nároďák je fajn v tom, že se pes může v kritických pozicích přidržovat za obojek (teda celkem to je asi 2x, ale i tak), takže nakonec jsme celou obranu měli za krásných 84 bodů - celkem dal Dargoušek ZVV1 za 284 (100/100/84).

     

Radost ovšem střídaly obavy ze dne následujícího... jednak začalo pršet, jednak mi bylo jasné, že v takové pohodě už pes rozhodně nebude a tudíž jsem sotva odhadla, jak Dargyho nervový aparát ustojí tuhle zátěž. Doma jsme se vyspinkali do růžova a nad ránem, za mrholení vyrazili znovu směr Česká Lípa, tentokrát se předvést dle IPO1. Kvůli vydatnému nočnímu dešti se terény na stopy řešily operativně a malinko jsem juchla, když pro jedničkové stopy vyzbyl terén u lesa na kopci... leč cestou k prvnímu lomu jsem už nejuchala - stopu jsem musela položit doprostřed prasečí jídelny - lom vyšel těsně za... nu a po druhém zalomení jsem se octla mezi "vyholenými" čtverci trávy (zřejmě si někdo chodí síct pro morčata nebo pro králíky) a konec stopy vyšel na cestu :)) No, jestli něco můžu ovlivnit... tak tady jsem totálně selhala :)) Dargoušek vletěl do stopy s neobyčejným nasazením a ve vysokém tempu, dokonce i tu rozrýpanou část, nicméně pár ťukl vedle, ale pak vypracoval velmi pěkný lomík. Předmět označil, ale měl ho u lokte z venku, takže prakticky "přešel" a padaly body dolů. Po druhém lomu jsem už jen čekala, jak se popere s vyholenými plochami v terénu, ale v podstatě to ani nezaregistroval, dokonce i předmět na hranici cesty označil velmi pěkně přesně. Stopa celkem za 93 (nestejnoměrné tempo, PT mimo U paciček a to ťukání) - tak juchů na poslušnost.... Schéma, odkládačky S i L, včetně dlouhodobé, byly za plný počet, u aportů jsem však pochopila, že v pohodě pes není ani omylem: silné překusy a dotek skočky nás stály celých devět bodů ze čtyřiceti a jeden bodík jsem sebrala já, když jsem po vysílačce učinila ještě asi 3 kroky. No nakonec nám prostřední část vynesla pěkných 90 b. Před obranami jsem po dlouhé době měla šimrání :)) - no fakt trému. Způsobilo to především vědomí překusů na aportech... ale Dargouš ji na obranách ventiloval skrze hlas a na samotných zákusech to stopy nezanechalo - naštěstí. Celkově nám to naskočilo na 83 bodů a s velkou slávou jsme si oba mohli hlasitě odfouknout: máme IPO1 za 266 b (93/90/83)

P.S. Až vás někdy třeba bude chtít napadnout, že dát takové "velké"zkoušky za sebou je bezva nápad - vězte, že není. Také jsem nevěřila a mnoho mých kamarádů od pracovních psů si ťukalo na čelo a ti odvážnější  k tomu od plic dodali své... Dobrá, dobrá, překonali jsme sami sebe... Ponaučení pro příště - kdyžtak: první IPO a pak NZŘ :)


ZÁŘÍ 2013:

Jednou se takhle zcela nečekaně objevila zpráva, že by za Dargouškem na návštěvu ráda přijela Iza, dcera Natty...
Krásně strávené dny s lidmi "z Ostrova Baber" a jejich krasavicí Isabella de Alphaville Bohemia, by měly být zhodnoceny během pár týdnů... Držíme palce a moc se těšíme! Více...

Po šíleném výkonu na Memoriálu Joop de Reus, kdy si Dargo vydělal hned dvě nuly na začátku při obou odloženích pro neklid a neukázněnost, a nedosáhl tak pak ani na bodový limit zkoušky OB3, jsme se s velkými rozpaky a vydali na 4. Mistrovství BO a AUO v obedience do Zbraslavi u Brna. Přeci jen, poslední tréning zanesený ve cvičebním deníčku byl datován 12.5. (!!) a na Memoriálu se zcela jasně ukázalo, že "z voleje" se to uplácat nedá, a tréning pár dní před soutěží také není ideální; padla na nás taková ta tíha svědomí, která umí hezky pocuchat jinak spolehlivě naučené rituály (třeba distance control povely) - nicméně nervozita díky tomu neměla šanci :D a tak jsme složili zkoušku OB3 na 230b, ve známce velmi dobrá, získali tak svůj první CACT a obhájili titul Mistra republiky BO v obedience z minulého roku!! Uf :)

SRPEN 2013:

     

Dargoušek si splnil další hopsavou zkoušku J2 (jumpingová zkouška) při Trojzkouškách v Ratenicích a hodil si rekord v počtu trestných bodů v agility - 30. :( (tyče a doteky-srazili jsme se).

  

Do kontaktů jsme přidali prokliky na všechny sítě, kde nás najdete: Facebook, YouTube, ICQ, Gmail a Skype.
Zároveň zveme na stránky s akcemi Teamu Doolittle.

ČERVENEC 2013:

Tropická vedra nás vylákala ven k vodě ať už s pejsky nebo bez nich... Jsme na střídačku v Praze nebo na chataloupce na Kokořínsku. Jediné, co během stinných dnů trénujeme jsou stopičky LoL. A tak jsem jednoho večera vzala do ruky zkušební řády IPO a objevila zkoušku, kterou jsem neznala... "vyhledávací" se jmenuje (zkratka StPr). Hmmmm, není nad to, vybláznit spřízněnou duši a postavit ji před hotovou věc, že za 5 dní tuhle zkoušku se mnou pojede složit :DDD ... Jakkoli jednoduše tato zkouška vypadá, nic nezmění fakt, že vlastně nikdo pořádně neví, jak má vypadat :) Iva, kterou jsem do toho vtáhla si ji byla dvakrát nanečisto zkusit, což mě vyhecovalo k tomu zkusit si to také: Dargoušek předměty označil tím, že je schramstl a začal nadhazovat a přežvykovat ( - při této zkoušce se však pes předmětu nesmí ani dotknout - grr). Nastoupit na zkoušku vlastně pro nás bylo pole neorané a tréma se dostavila s myšlenkou na označování předmětů. Nakonec to právě za "dotek" Dargoušek dal za 91 bodů :)

ČERVEN 2013:

Červen byl ve znamení cestování (byla jsem s kamarádkou v Estonském Tallinu), výstav (klasika: klubovka a speciálka KCHBO - jako organizátor) i agilitění (Mistrovství BO v agility).

Estonsko je nádherná, zelená, čistá a otevřená země s fajn lidmi a výhledem na Helsinki :)
Jsem moc ráda, že jsem tam mohla jet a spojit s příjemným i užitečné (nebo naopak?): vyfotila jsem tam finské výstavní šiperečky...

Na výstavách KCHBO byl Dargoušek přihlášen do třídy čestné oba dny, neboť letos jdou výstavy na "druhou kolej" - je třeba zocelit těli i ducha :) Po oba dva dny získal pod specialistkami z Irska, Franice a Belgie 2x BIS čestná třída. (mmch. všechny rozhodčí vyzdvihovaly identické přednosti:"attitude, type, colour and character" - moc nás to potěšilo).

    

No a samozřejmě ano náš malý Vojtíšek nezůstal vynechán a zaběhal si bravurně v soutěži Dítě a pes a šlo jim to náramně:

      

Na Mistrovství republiky BO v agility nebylo moc času ani na přípravu, ani na soustředění a možná díky tomu se naše družstvo "Work and Plush" stalo Vícemistry BO v agility týmů!! V jednotlivcích pak Dargyšta obsadil celkově 7. místo!

    
    

 

KVĚTEN 2013:

Kasíček oslavil své 11.narozeniny!

DUBEN 2013:

Vyrazili jsme na Mistrovství světa FMBB belgických ovčáků 2013 do slovinského Koperu! Společnost nám dělal Kasíček a gréní kluk Dante, kterého si Dargouš obzvláště zamiloval :) Článeček pro časopis je samozřejmě i zde :)


zleva: (otevře se v novém okně)
Jitka Ragánová, Marie Vágenknechtová, Jitka Maroušková, Simona Hurábová, Vilemína Kracíková

BŘEZEN 2013:

Prověrkou našeho šestitýdenního snažení měl být závod obedience ve Dvoře Králové nad Labem. Dargy cvičil opravdu pěkně (na rozhraní V a VD), jen nula za směrový aport ukázala na další slabinu. Bylo třeba tedy přidat další cvik od úplné nuly do tréningového plánu. Celkově to Dargovi i tak dalo 227,5 b - a jsem za to velmi ráda: byla jsem pod palbou antibiotik, a tak i můj psovodí projev byl pro psa nestandardním. Do výjezdu na MS zbývají 4 týdny!

ÚNOR 2013:

Kasíček statečně bojuje a rozhodně neztrácí chuť do života! Je až z podivem, jak u něj zabrala homeopatická léčba; nicméně levá zadní bude už navždy zřejmě méně pohyblivá.

Protože se Dargouš kvalifikoval na MS FMBB do slovinského Koperu - bylo třeba s našimi výsledky něco udělat... Tréningový plán, totální rozebrání 3 cviků na základní prvky a především studium teorie - to byla naše zaměstnání na dlouhé zimní večery. Čas neúprosně plyne... a MS je za dveřmi.

Druhé kvalifikačky se konaly opět v Brně a Dargouš nastoupil ani nevěděl jak - vzhledem k tomu, že jsme v Brně opět byli pracovně, bylo to hektické, rychlé a totálně bez trémy (jako vždy, že), prostě přijít a odejít, hlavně se včas vrátit. Výkon patřil k našim nejhorším (3x nula: box, chůze (štěkání) a ovladatelnost - kterou jsem zařídila já, když jsem se na Dargouše za jeho provedení usmála a on celý rozvrtěný radostně přiběhl ke mně :))) (nula vystřídala připravených 9 b)a celkově to dalo na 159,5 b.

LEDEN 2013:

Šampion šampionů 2012 - protože se Dargy v bodové soutěži TOP DOG ČMKU umístil na 3.místě v FCI I.skupině, přihlásila jsem jej i na akci následující po tomto vyhlášení. Dargy se utkal se svou krásnou polosestrou Harmony Kwanah a po velmi těsném souboji postoupil do finále s pomyslným "BOBem". Finálové pozice ve skupině pak belgičáci neobsadili...

Hned první lednový víkend jsme vyrazili do Brna - tentokrát na kvalifikační závody obedience, které pískala loňská Mistryně světa FMBB - Doro Seidenschmidt. Dargoušek startoval v OB3 - a byl to absolutně nejpřemotivovanější výkon - kdy i Doro pak přišla a řekla: Ty, teda dneska to stálo ale totálně za ... ! Vyfasovali jsme naši první nulu za chůzi (!!) kvůli štěkání a zbytek jsme dali s další nulou za box na 188,5 bodů a nevešli jsme se ani do limitu.... nu což: za měsíc je repete !

Na sklonku roku Dargouškovi byl přiznán pro nás velmi významný šampionát - a to Šampion práce KCHBO - Obedience. Je to dosažení jednoho milníku a odrazový můstek pro další cestu - doufejmě, že správnou...

Ve výčtu národních šampionátů mu scházel jediný, a to Šampion ČMKU (výstavní šampion) - proto jsme se vlastně vloni snažili nasbírat potřebná čekatelství - a tak má Dargoušek "doma" i tento :) Tím jsme důstojně zakončili putování po českých výstavních kruzích, výjimkou snad byl jen český Šampion šampionů a samozřejmě klubovky - to je věc prestiže (i zde ovšem Dargy nastoupí do čestné třídy).

Mezi letošní předsevzetí patří sportovní mety - není jich moc, jsou ale vysoké...