ARCHIV UDÁLOSTÍ 2005

PROSINEC 2005

PF 2006

LISTOPAD 2005

5.-6.11.2005 se konaly agility závody na Kladně. Byly to po dlouhé době opět závody na koberci, a tak tam Kasíček doslova "hodil záda" (uklouzly mu pacičky, a přes zádíčka se překulil a pokračoval zvesela dál). V neděli si doběhl pro třetí místo ve zkoušce SA1.

ŘÍJEN 2005

Skutečně! Dnešní novinky končí až hooodně dole - je jich opravdu mnoho! O víkendu jsme se rozloučili s říjnem - byly jsme na pěší túře Kralupy nad Vltavou - Veltrusy - Kralupský cvičák a zpět.

Říjen jsme začali poněkud formálněji: vyrazili jsme spolu s našimi kamarády z Krásné Louky do rakouského Tullnu, kde se v sobotu konaly Klubové výstavy pro naše plemena a v neděli Mezinárodní výstava psů. Na Klubové výstavě získal Kasík svůj poslední potřebný CACA, a tak se nálada hned zlepšila! (dopředu jsme byli od našich rakouských přátel upozorněni, že jako nečleni nemáme nárok na klubové ceny, ani tituly, ale bojovali jsme i tak statečně až do konce). Atmosféra po výstavě byla jako v pohádce: nekonečné povídání s rakouskými, německými i italskými chovateli, klubové šampáňo a samozřejmě čivaví hrátky mezi zahraničními kotníky.
Druhý den na MV to mělo být o poznání klidnější, ale opak byl pravdou. Italský rozhodčí nešetřil "védéčky" a  posuzoval velice přísně. Náš německý soupeř byl i s pánečkem "v pohodě" a několikrát se nám omluvil, že nám dělá konkurenci, resp. my jemu křoví. To člověku taky nepřidá: takové nervy jsem neměla, ani nepamatuju! Výsledek byl překvapivý a velice příjemný: Kasmánek obhájil včerejší vítězství a získal další CACA, navíc ještě v dalších bojích dosáhl na res.CACIB - v pořadí již svůj devátý :-/, když ho porazil stejný pejsek jako včera o Klubového vítěze. No, radost byla veliká, zvláště, když za námi po skončení posuzování pan rozhodčí přišel s otázkou odkudže ten pejsek je :-)

Caso Bohemia Alké & syn Hobby DamastroCaso Bohemia Alké & syn Hobby DamastroOpět se uskutečnilo rodinné setkání - Kasík (otec) x Solík (syn): Solík (Hobby Damastro) je jednoduše a výstižně řečeno jako pytel blech. Vyfotit jej byl nadlidský úkol, protože miluje všechny lidi a všechny pejsky v okruhu sta metrů a milované bytosti se přeci MUSÍ přivítat! Už se nemůžeme dočkat dalšího hracího odpoledne!

ZÁŘÍ 2005

V polovině září jsme vyrazili na dvoudenní akci do Hradce Králové, kde se konaly závody agility  "O zlatou překážku HK". Počasí jsem, pravda, kapku podcenila, neb jsme nocovali pod stanem a následek byl krutý: zastydlé dutiny.

HK 17.9.2005 - zkouška SA1 - 1.místo (Caso Bohemia Alké)Zato Kaštánek běhal jako o život! V sobotu vyhrál zkoušky SA1,  v neděli díky chybě ve slalomu si doběhl pro čtvrté místo ve zkoušce - pokaždé z asi 15 soupeřů; v openech a jumpech obsadil neuvěřitelné 8. a 14. místo (z celkového počtu asi 30 startujících v kategorii SA). To ale není všechno! Na závěr sobotního dne se konala soutěž družstvech (naše družstvo se skládalo s čivavy, dvou šeltií a boloňáčka), ve které se vyhodnocovaly všechny kategorie dohromady (šlo o čas a nasbírané body za jednotlivé překážky) a naše družstvo obsadilo fantastické druhé místo! V celkovém součtu A+J za oba dva dny pak i s jedním diskem Kasík obsadil krásné 4. místo!!!

ČERVENEC 2005

23. - 24.7.2005 - Konala se Národní výstava psů v Mladé Boleslavi. V sobotu jsem  vystavovala Vúdáška ve veteránech, ze kterého jsem den předtím vyčesala dvě velké plné igelitky srsti! V neděli jsme vystavovali Kasíka, který si odnesl třetí místo; ale bojoval statečně -  přidáváme i pár momentek z výstavy: (foto: náš páneček a panička)

 

 Léto jsme začali aktivně: ve dnech 1.- 3 .7.2005 jsme se s Kasíkem zúčastnili Mezinárodního závodu plemen v agility: International All Breeds Cup 2005, který se konal v Lounech. Škoda, že se nenajde více čivavek s PP, které vedou aktivní život - mohli jsme "zazářit" i ve družstvech :-) (čivavky bez PP byly pro tento závod považovány totiž za křížence). I tak Kajda bojoval za své plemeno i ve finálových soubojích; rychlost vystřídala pro změnu přesnost a tak jsme se radovali z čistých běhů.

ČERVEN 2005

18.6.2005 - jsme si s Kasíkem odskočili do Chlumce nad Cidlinou, kde se na místním cvičáku konaly závody agility. Nějak se nám nechtělo vstávat, a tak jsme chvílemi překonávali rychlostní rekordy naší žluté škodovky Fanči (max.rychlost udávaná výrobcem ji kapku podceňuje:-), a tak jsme za 47 minut po vyjetí z domova i s tankováním už stáli na startu Chlumeckého cvičáku. Jako první se běžel jumping - pro nás: rychlá smrt. Kásu jízda zřejmě taktéž adrenalinově nabudila tak, že úvodní tři překážky spojené následně s tunelem podpořily jeho neutuchající radost z běhání, která se začala projevovat bleskovým výpadkem málem z parkuru, ale za včasného zabrždění se mohlo pokračovat... Těžký prvek zvládl levou zadní a nenechal mě se ani podivit, protože vidina tunelu ho vedla dál... Jenže měl být slolom. Písk = disk. A bylo rozhodnuto. Chtěla jsem si s ním alespoň doběhnout parkur a hlavně zkusit kruh, který bývá kamenem úrazu u malých psů, u Kasíka obzvláště. Kasíček nejen, že nezaregistroval, že je diskvalifikovaný, ale ještě si narychlo proskočil pár překážek, proběhl tunýlky, aby pak na zavolání vzorně předsedl před paničkou. No, kruh samozřejmě skočil vedle, ale vzhledem k rozdováděnosti jsem už neměla sílu pokračovat v naší estrádě dál. Šli jsme se projít velmi daleko po silnici... Pomohlo to! Kasík na zkoušku nastoupil ukočírován, způsobně běžel bez zbytečných oblouků v přijatelné rychlosti, jen si prostě vyfasoval dvě odmítnutí na kruhu, protože si to proskakoval vedle. Škoda. Dostatečně znaven zaběhl pěkně open (vlastně agility po novu): z 26 startujících všech kategorií si doběhl pro krásné 5.místo! Možná by dopadl lépe, kdybych mu na áčku místo povelu nahoru neřekla hop - viděla jsem, jak se zarazil, protože žádné hop blízko áčka nebylo, a tak se na něj drápal téměř z místa. Nevadí, důležité jsou dojmy, a ty byly - ostatně jako vždy skvělé!! Navíc jsme tam potkali konečně čivavku-agiliťačku, Fionu a dokonce jednoho čivavího diváka - 13letého krásného živého pejska, takže Kasíček byl ve svém živlu!

21.5.2005 se Kasík předvedl na závodech v Hradci Králové - a to doslova. Přijela se za ním podívat i jeho nevěsta Beruška. Kasík na ní mohl oči nechat a samozřejmě dal přednost jí před bezchybným dokončením jumpingového parkuru. Díky duchapřítomnosti paničky Beruškové byl patřičně vykázán, znovu postaven na start - pan rozhodčí nám povolil parkur alespoň doběhnout. Kasík ho prosvištěl jako vítr a už byl zase "Rómeo" u své milé "Jůlie". Pln energie nastoupil ke zkoušce SA1, kde si neodpustil svůj tradiční malý výlet do koutu parkuru a snad s ještě větším nasazením, leč se stejným výletem, zaběhl i agility (dříve open). S dobrým pocitem jsme se vraceli domů - protože ač jsme vůbec nemohli zasáhnout do pořadí, sklízeli jsme obdiv a potlesk. Kasík všem ukázal, že agility je obrovská bžunda.

Následovaly dvoudenní závody 4.-5.6.2005 konané na Kladně. Ačkoli oba dny lilo jako z konve, místo trávníku byl chvílemi bahenní brod a byla neskutečná zima, Kasíček se se ctí zhostil role "tryskomyšky" a oba dny vybojoval ve zkouškách SA1 krásné šesté místo z dvaceti startujících! K tomu přidal ještě krásné 9./34 místo v agility (openu) a 10./34 místo v jumpingu. Pravda, mělo mi být už v sobotu podezřelé, že Kasík místo únavy nabírá energii... Náš nedělní jumping (mimochodem velice těžký pro jedničkového pejska) zřejmě zůstane v paměti mnoha přítomným ještě pěkně dlouho: Kdyby se někdo neznalý agility díval na naše dokonalé estrádní číslo, možná by si myslel, že se po tunelech má ještě rychle vybíhat do rohu parkuru a co nejrychleji se vrátit zpět a plynně pokračovat do cíle. To Kasíček zvládl na jedničku, jen kdyby si nechtěl ten tunel proběhnout dvakrát... Po té, co Kasík doletěl a já dofuněla do cíle, ptalo se mě několik lidí, zda ten psíček nedopoval a jakýže životabudič používám... V agility (openu) Kasíka absolutně nepřekvapilo áčko, natož skutečnost, že se celkem 8x probíhalo tunelem; naopak mě překvapilo, že se Kasík zcela sebejistě nechal disknout právě tím, že utekl na áčko... Pravda, mohla jsem tomu zabránit, ale myslela jsem si, že vím, jak (ne-)miluje áčko, a tak jsem s takovou možností absolutně nepočítala. No. Máme alespoň námět na tréningy! Tento víkend Kása rozšířil řady svého fanklubu. Byl to fantastický víkend a doufám, že nám oběma chuť nejen vydrží, ale poroste.

Tak jako v loňském roce, dostala jsem možnost předvést opět maliňačku Netynku na Klubové výstavě KCHBO v Mladé Boleslavi. Za tropického vedra, kdy se nedalo kam schovat, si Netynka přesto zaslouženě odnesla nejvyšší titul výstavy - CAC, ČKŠ, Klubový vítěz i BOB - a velmi dlouho usilovala i o titul BIS, který nakonec putoval za překrásnou tervičkou. S radostí jsem pak chovatelce a majitelce tlumočila vzkaz od anglické rozhodčí, že "Natty představuje dokonalý typ malinoise, který má překrásný výraz, ucho, stavbu těla i pohyb a že podle ní patří ke světové špičce: doslova k jedněm z nejkrásnějších malinoisů posledních let." Byla jsem pyšná, že jsem ji právě já mohla předvádět! Děkuju, Sašo, za ten krásný zážitek.

KVĚTEN 2005

Na MV v Českých Budějovicích získal Kasík poslední potřebný CAC a dne 4.5.2005 mu byl udělen titul Český šampión. Vúdášek startoval ve třídě veteránů: získal ocenění Nejlepší veterán. Většina kolií si nebyla moc jistá v pohybu díky kluzké podlaze, ale Vúdy k nim zrovna nepatřil. Od rána běhal po hale a dokonce nosil aportíčky, až pak nuceně musel odpočívat. Jenže před polednem si Vúdášek namluvil trikolorní krasavici Orianku, a tak šlo vše stranou - rande mělo přednost. Jenže... Vúdášek už není mladý hoch a juchat se prostě nedá jako za mlada, a tak z rande přišel jako na porážku! Veškerá pýcha na pohyb devítiletého psa byla tatam a nastoupily obavy o jeho zdraví... Ty večer zmizely: po vydatném odpočinku doslova s Kasíkem lítali jako dvě torpéda! Uff.

Ani nevím, jak se mi to povedlo, ale prošvihla jsem nástup do závěrečných přehlídek veteránů... a jen tak tak jsme stihli nástup do soutěže o nejlepší chovatelskou skupinu - námi postavená chovatelská skupina "kolií ze Zlaté Jalny" (Night Moon, Voodoo´s Vow, My Fair Lady a My first Love - 3 matky, 4 otcové)  odešla nakonec s bronzovou trofejí... Tím vzdáváme hold chovatelce našich pejsků, paní Jarmile Křečkové: děkujeme!

Na Čarodějnice se konala MV v Praze, kde opět startoval Vúdy ve třídě veteránů: Nejlepší veterán. Výrok rozhodčího, že pohyb by Vúdymu mohl závidět leckterý šampión, snad není třeba komentovat. Za to jsme kruh oběhli snad šestkrát!

BŘEZEN 2005

5.- 6. února 2005 - závody Agility v Českých Budějovicích
Tak jsme se  v novém roce vydali s Kasíkem na první halové závody, které pro nás byly především neocenitelnou zkušeností! Pro Kásu zcela nový typ skokovek, jiné povrchy zónovek a nezvyklá atmosféra, se doufám, jednou stanou jen humornou vzpomínkou. Obavy z toho, že Kása nebude skákat, ale podlézat, byly tatam - jumpingy budou jednou jeho silnou stránkou - tedy až se odnaučí, že se nelítá po parkuru jako šus, a že se neleze do každé díry tunelu, pokud běží zrovna kolem :-))) Kasík si musel okusit i kouzlo klouzavého áčka, na kterém chyběl kousek příčné šprucličky, díky čemuž sklouzl vždy zpět až na zem; seznámil se s jiným povrchem kladiny a hlavně se potkal s protivnou houpačkou, která nejen, že klouzala, ale přehoupla se až po té, co vyšplhal do jejích dvou třetin a to zcela rychle a náhle a navíc ještě strašlivě práskala! Navzdory tomu všemu se Kasíčkovi podařilo složit další zkoušku SA1 a umístit se na 2.místě!
Další ántré nás čeká za dva týdny na Kladně. Držte nám palečky!