NOVINKY:

 

ČERVENEC 2014:

17.07.2014 v podvečer překrásná Kato Sweet Vulcan přivedla na svět nejprve velmi rychle (během hodiny) čtyři krásné kluky, po chvilce vylezla jedna holčička a nakonec po nekonečném čekání ještě jeden chlapeček a holčička! Celkem se narodilo 7 štěňátek (5/2).

Už jste navštívili náš e-shop?
Naleznete zde suvenýry, Furminátory, rozlišovací štěněcí oboječky nebo FitDog!

 

Nový plánovaný vrh! Březost potvrzena u německé fenky Farida v.Lahberg, která vede čistě pracovní krev... ;) Farida za Dargouškem přijela v druhé polovině června a totálně nás dostala všechny: bylo nejrychlejší a nejelpší krytí, kterého jsem vůbec kdy byla přítomna... Podotýkám, že jsem z krytí měla podvědomou "hrůzu": pracanda a ještě prvnička - určitě Dargouška sežeře! Opak byl pravdou: Ještě dříve, než se stačila zavřít vrátka, během pár minut takřka na první skok bez naší pomoci byli svázaní. Následující den s námi absolvovala prohlídku Prahy, na Pražský hrad, přes Karlův most až do hospůdky Koloniál. Byla úžasná. Vyrovnaná. Klidná. Pohodová. Poprvé mezi velkým množstvím lidí a přesto vodítko stačilo držet dvěma prsty. Krytí jsme opakovali, ale už jen tak pro radost - tentokrát si to užili oba, pohráli si (no pohráli: Farida byla jako smršť a Plyšák za ní statečně funěl) a když už na to přišlo, Farida sama zůstala stát na úpatí stráně, aby Dargouš mohl v pohodě naskočit... (Na to jsme ovšem přišli po chvíli, když jsme během rozhovoru zjistili, že už kolem nás  dlouho neproběhli). Moc se na štěňátka těšíme! Doporučujeme sledovat "těhotenský deníček" (možnost překladu on-line).

Kato Sweet Vulcan si nechala vyfotit svoje  malé "novtíky". Schválně, kolik jich napočítáte? 55.den v reálu vypadá "strašidelně" :D Už se nám to blíží....

A aby to nevypadalo, že jsme se zkouškou IPO2 skončili, tak jedna "pracovní", leč neplánovaná novinka: Dargoušek se po 8 měsíčním gaučování drze postavil na nášlap FPr3 (stopa dle IPO3).... (Byla to jeho letošní druhá stopa - jednu tréninkovou si dal dva dny před zkouškou).  Nervy jsem měla na nášlapu, jestli ho vůbec najde (ad naše devitibodové ántré na loňské ZPS1), ale jakmile do stopy Dargouš vlítl, držela jsem jen pevně šňůru. Podal fakt krásný výkon s nízkým nosem a luxusními lomy, kdy jsem si i já mohla dovolit zvedat do výšky stopovačku a držet ji přitom jen mezi prstíky - leč bohužel bez ani jednoho předmětu (i když se u všech na moment zastavil, ale než jsem stihla cokoli udělat, jel dál; měla jsem dvě možnosti: oželet první předmět a dát povel pro zalehnutí a nebo ho nechat jet dál: volila jsem druhou možnost, proč, nevím sama). Suma sumárum nám to bež těch 3 předmětů za 7b. hodilo celkových 79! A pokud je zkouška za 100 a předměty za 3x 7, tak i špatný počtář tuší, že čuchal fakt famózně! Bez přípravy, bez předmětů = velká radost!!!  Konečně se máme na co zaměřit :)

ČERVEN 2014:

Kato Sweet Vulcan je březí! Kolik vidíte kuliček? Štěňátka z tohoto spojení by se měla narodit kolem 19.7.2014 v belgické chovatelské stanici Sweet Vulcan. Plánovaná spojení...

KVĚTEN 2014:

Nuvěřitelné se stalo skutečností! V polovině května, přesně v ten víkend, co byly dvě klubové výstavy, za Dargouškem přijela velmi vzácná návštěva - nevěsta až ze samotné Belgie! Byla jí krásná, temperamentní, hravá a akční Kato Sweet Vulcan - přijela se svou chovatelkou Norou Figoureux, doprovázena svým rodinným týmem, majiteli Mieke a Yvanem. Byly to překrásně strávené dny, plné smíchu, vyprávění i naslouchání - pro mě neuvěřitelné hltání informací z belgičáckého světa, chovu i klubech...

Mezi plněním "otcovských" povinností si Dargoušek jak v sobotu, tak v neděli odskočil do Mladé Boleslavi na tradiční každoroční klubovky, kde v pracovní třídě oba dny získal 2x V1, CAC, ČKŠ - ale do dalších soutěží již z výše uvedených (a snad i pochopitelných) důvodů nenastupoval: inu, ve stejný čas na dvou  místech se prostě být nedá, vyšší bere ;)
O to větší radost nám udělal náš prvorozený syn, s.Ch Aiko Nieder Bohemia, který v sobotu získal titul nejvyšší - BOB! Byli jsme pyšným taťkou, zejména, když výstavu navštívil i tým od Kato - moc děkujeme našim prvorozeným z A Nieder Bohemia za prezentaci a gratulujeme Axis NB k exteriérové selekci a splnění titulu Klubového šampiona!


Kasíček oslavil své DVANÁCTÉ narozeniny a Dargoušek SEDMÉ!
                  


No a začátkem května jsme se po převelké pauze postavli před kužely obedience, zasoutěžili jsme si (jako křoví) o CACIOB pod přísným dohledem pana Rudyho Catrysse z Belgie. Dargouškův výkon byl velmi hlasitý, hektický a přemotivovaný - s nulou na hranici diskvalifikace a druhou za směrový aport. Vcelku pěkné body v ostatních cvicích nám daly dohromady 201,5 ve známce dobrá.

DUBEN 2014:

Nové plánované vrhy.

Začátek dubna byl ve znamení socializačního týdne pro malou Koru, která kvůli neuvěřitelně šílené administrativě nemohla odletět v plánovaný termín, ale až o týden později. Myslím, že to byl pro ni ten nejedukativnější týden v životě, poznala mnoho nových věcí, zejména ruch velkoměsta, buldozery a bagry rozvrtávající Prahu, děti na kolech, kočárky a bruslaře, jiné pejsky; naučila se chodit po schodech, později přes ně skákat, honit ptáky, nosit tenisák, čůrat doma na jedno  místo, papav kennelce, cestovat v autě bez slintání, čekat doma a nic nezničit a jak se chovat na veterině, seznámila se s chodem domácnosti indoor, včetně mazlení a spaní na pelíšku.

Každým dnem dělala holčička obrovské pokroky, takže jsme se spolu krásně vrhly na přivolání a základní pozici u nohy, chvílema, aniž by to tušila, dala krásných 10 krohů chůze jak má být. Trošku jsme i naklikali běžné situace jako že když se přijde na zavolání, neskáče se na hlavu, když se čeká papání, nevyvádí se, ale v klidu se posadí a čeká se... Byla skvělá, vnímavá a velmi pozorná. Věřím, že celodenní cesty za polární kruh nikdy nebude litovat!

 

LEDEN, ÚNOR, BŘEZEN 2014:

Po předlouhé neaktualizaci, ponecháváme informace z loňska ještě viditelné...

Zapracovali jsme trošku na anglické verzi, proto česká stála...

Událost, kterou v pším světě momentálně žijeme, jsou Dargouškova a Izina štěňátka!


PROSINEC 2013:

Navzdory všemu (dotčené sudičky vědí) prakticky už v den narození měla 4 z nich jisté své budoucí domovy... Dvě štěňátka na své pánečky stále čekají... Rostou do krásy a těšíme se, až je navštívíme!

LISTOPAD 2013:

Nejvíc největší novinkou ze všech je to, že Dargoušek složil následně svou životní zkoušku IPO2! Rozhodnutí to bylo spontánní, po zasloužené rekonvalescenci po říjnovém šíleném maratonu, a tím pádem vše ušité horkou jehlou; z původně plánovaného FPr3 se díky aktivní podpoře některých z kynologického areálu DUX a velmi citlivému a hlavně trpělivému přístupu figuranta Ondry Lodinského, se jedna životní meta v životě exteriéráčka mohla stát skutečností!

Odměnu Dargouškovi dala překrásná Isabella de Alphaville Bohemia, exteriérová fena po milované Natty Bohemia Alké a Chimay du Hameau St.Blaise. Poslední listopadový den se z tohoto spojení narodilo 6 krásných oranžáků, 3 pejsci a 3 fenečky.