ARCHIV UDÁLOSTÍ 2006

PROSINEC 2006

Kasík absolvoval úspěšně rebonitaci s výsledkem "chovnost neomezena", bonitační kod nezměněn :-)

ZÁŘÍ - LISTOPAD 2006


V září  Kasíčkovi konečně přišla pošta z Belgie: 
FCI
mu přiznalo titul Interšampion!
Hurááá!

 

Snad z nostalgie jsme přihlásili oba naše pejsky na mezinárodku do Prahy, která se koná již tradičně v listopadu. Vúdášek byl v sobotu ve třídě veteránů výborný a Nejlepší veterán, no a Kasík v neděli ve třídě šampionů dosáhl na druhé místo.
Průběžně aktualizujeme naše fotostránky, Vojtěšíček roste jako z vody a o zážitky s ním není nouze!

V říjnu jsme se s Kásou a s Vojtěškou zúčastnili tradičního závodu agility GrAnt Prix Bohemia Alké. Byl to po předlouhé době opět závod na koberci a ještě ke všemu Kasík už musel startovat v kategorii SA2! No, první den to byla opět stará známá atrakce tryskoběh mezi překážkami, umocněný tím, že si panička jaksi neuvědomila, že se běhá po číslech, a tak si trať naplánovala tak, aby se Kasíčkovi dobře vběhlo do tunelu. Inu pauza někdy neprospívá :-). Taže náš premiérový start v SA2 skončil diskvalifikací :-( Druhý den už to bylo o poznání lepší, ale zase Kásu přemohla Matka Příroda a zavála mu pod nos háravku... trvalo to tři, čtyři překážky, než si uvědomil, že je na parkuru. Ve své kategorii pak získal druhé místo.

SRPEN 2006


VOJTÍŠEK
(naše malé kouzelné lidské mládě)
kliknutím na jméno se dostanete na jeho vlastní galerii


 

ČERVENEC 2006

Konečně jsem se dopracovala k tomu a dne  25.7.2006 nechala Vúdáškovi oficiálně přiznat titul Český veterán šampion! (s vtipnou  zkratkou CZ-VeŠ).

ČERVEN 2006

Do našeho rodinného fotoalba jsme přidali první atelierové fotky našich pejsků: Vúdyho ve věku 10 let a Kasíka ve věku 4 roky. Doufáme, že brzy přidáme další, jakmile budou zpracovány.

Jednoho dne u nás zacvrdlikal telefon a ozvala se Redakce časopisu Svět psů - paní Lea Smrčková. Číslo časopisu 4/2006 bylo věnováno mj.plemeni čivava. A protože je ve všeobecném povědomí, že čivinky zdaleka nejsou jen módními doplňky do kapsy, ale je možné vidět je i na soutěžích Dog Dancingu či Agility a dokonce i na zkouškách poslušnosti, zbylo vedle portrétu plemene i místo pro rubriku "Co dokážou čivavy". A tak se právě náš Kasík se svou sportovně - výstavní kariérou stal hlavním tématem našeho rozhovoru, který dostal trefný název: Agiliťák z krabice od bot.
(a to jsem ani neprozradila, že když jsme si Kasíka přivezli, tak mu jako dočasný pelíšek opravdu sloužilo víko od krabice na papír vel.A4 :-))

V červnu za Kasíčkem přijela jedna krásná okatá plavovláska Betynka a ani přes urputné vedro nedokázal jejímu hlubokému a svůdnému  pohledu nakonec odolat...

Také jsme zavítali na návštěvu za "Kásátky" do Třebaňského údolí.

KVĚTEN 2006
(dnes je aktualit opravdu hodně!)

20.května 2006 jsme se s panem Vúdym zúčastnili Mezinárodní výstavy v Litoměřicích. Vúdmen měl mimořádně dobrou náladu, dokonce si chtěl v kruhu cválat místo vyklusávání, což pan rozhodčí zřejmě u desetiletého veterána nečekal. Vúdášek získal do sbírky další titul Nejlepší veterán a já jsem přemýšlela, zda má smysl zůstávat na závěrečky. Kamarádka mi řekla, že dle informace z výstavní kanceláře, by měli veteráni dostat nějakou cenu právě v závěrečkách, a tak jsme se nakonec rozhodli počkat. Ještě ráno jsem šla tajně obdivovat ty překrásné poháry, které jsou opravdu pro ty nejlepší.... dokonce jsem tam zahlédla i velikánský pohár pro veterány - ale byly jen pro tři finalisty BIS-Veterán.
Když začly závěrečné soutěže, Vúdášek tvrdě spal ve své pojízdné garzonce - kleci. Než proběhly soutěže junior- a seniorhandlingu, stihla jsem ho vzbudit, učesat rozcuchaný bok, na kterém ležel a vyvenčit. Pak už byli voláni všichni "nejlepší veteráni" (plemen bylo asi dvacet) k přehlídce v závěrečném kruhu. Vúdášek se asi vážně dobře vychrupl, protože tam opět naběhl ve cvalu a vůbec celou dobu předbíhal nasazené veteránské tempo :-).

Běhali jsme dokola, pak každý jednotlivě a paní rozhodčí rovněž zajímal věk. Záhy bylo přistoupeno k tzv. "užšímu výběru" pěti plemen. Vúdáš  byl sice vyzván znovu k předvedení individuálního pohybu, ale škrtila jsem ho do výšky na vodítku, tak jsme zase byli zařazeni zpět. Když byli už vybráni čtyři, paní rozhodčí se znova ptala na Vúdyho věk. (nutno podotknout, že Vúdy jakoby tušil: stál jako přibitý a upřeně sledoval mou ruku, ze které občas dostal pamlsek). A tak  nakonec paní rozhodčí ukázala na  nás! Jůůůůůůůů!

Jůů-ování mě ovšem zase rychle přešlo, protože jsem si uvědomila, že ráno jsem viděla poháry jen pro první tři - tzn., že dva ještě "utřou nos". Běhalo se znova dokola a znova indi-vindi a znova se uváděl pro diváky věk pejsků. Odešel první a Vúdáš se stále choval, jako že ho výstavy nesmírně baví (hahaha). Opět čestné kolečko, opět info o věku. Odešel další... Uááá, to znamená, že... Vúdáše to přestávalo bavit. Zůstali jsme my, bíglička a beardedka. Proti nahandlovaným konkurentům byl Vúdáš už značně znuděný a začínal dávat najevo, co si o výstavách myslí opravdu. Navzdory tomu měl však v obecenstvu velikou aplauzovou podporu. Jenže najednou jsme tam zůstali jen my a bíglička!! Bíglička vyhrála a Vúdášek si šplhal na dvojku pro titul res.BIS-Veterán!!!

 Tak toto jsem opravdu nečekala! Děkujeme paní rozhodčí O.Hrabákové i všem divákům za přízeň a podporu! Další šok pro všechny byl, že plemeno dlouhosrstá kolie vyhrálo i BIG: byl to náš kamarád Kvín - ještě touto cestou mu gratulujeme! A tak se tedy Litoměřice 2006 vepíšou zlatým písmem do "závěrečkových úspěchů" - protože double (dvojí umístění na bednách pro jedno plemeno), se už asi jen ztěží povede...

Doplnili jsme Kasíkův videoarchiv, tentokrát z letošních agility závodů na Kladně (18.-19.února 2006)

Z Kasíčka se stal fotomodel! Jednoho májového dne jsme dostali pozvání  do studia REN (paní Renaty Hofmann) na focení psích oblečků pro německý katalog. Kasík nadšením zrovna neoplýval - psí módu z duše nenávidí a nejraději totiž chodí "na adama", ale nemohli jsme se přeci nechat zahanbit!
Oblečky byly převelice drahé: ten nejlevnější se pohyboval kolem tisícovky a ten nejdražší se ani neodvažuji vyslovit: byl vyšívaný zlatem a patřil k němu oboječek a vodítko vykládané šperky od fy Swarowski (a jen ten oboječek a vodítko stálo  skoro čtyři tisíce!).
Za odměnu jsme dostali od každého modýlku jednu fotku a jako bonus byli oba kloučci (Vúdy i Kaštánek) vyfoceni pro účely umělecké fotografie... (na fotky stále čekáme).

Přidány fotky Vúdáškových potomků (vrh 2003): syna Lexíka (Affable Alfi Ronna Bohemia), který byl jediným chlupatým zástupcem na srazu krátkosrstých kolií, který se konal dne 11.12.2005. v Hradci Králové. Sami se přesvědčte, že jeho výkony jsou hodny uznání! A brášků Adorable Aron (ve věku 2 let) a Amiable Albi (ve věku 1 rok) Ronna Bohemia.

Voodoo´s Vow ze Zlaté Jalny - 10 let6.května 2006 se konala Klubová výstava KCHCaS tradičně v Řepeči u Tábora, kterou pískala anglická rozhodčí Ms.Blake. Vúdášek  statečně reprezentoval ve třídě veteránů a získal ocenění Nejlepší veterán!

(foto  Ivan Růžičků - děkujeme!)

DUBEN 2006

ï

4.4.2006
Vúdášek oslavil své desáté narozeniny.
Je stále v dobré kondici a vždy připraven k lumpárnám!

ï

Přidána jedna krátká zimní říkačka do Kasíčkova obrazového špalíčku veršů a čivaříkanek...

Iniciovali jsme Velikonoční procházku Divokou Šárkou: Na velikonoční víkend bylo meteorology hlášeno pršavo. Jediný den, kdy bylo předpovídáno slunné odpoledne, byla právě sobota. Výlet plný zrzavých chlupů a jednoho kočkopejska s černou tlamičkou se opravdu vyvedl! Účastníci výletu: Kasík, Vúdášek, Sonáta (jeho dcera), Tedík (jeho vnuk), Kvíník a Šejnička, Múny, Kulinka její nová malá kámoška Nanynka.

 

BŘEZEN 2006

Oba naši  pejsci byli zapojeni do programu Výzkumného veterinárního centra WALTHAM, jehož tématem je “Zlepšení zdraví buněk srdečního svalu prostřednictvím výživy“
Cílem vyšetření bylo: EKG - natočeno a vyhodnoceno; získali jsme informace o aktuálním stavu srdečního svalu obou našich pejsků. KREV – Odebíralo se několik ml krve pro laboratorní vyšetření, kde se posuzovala hematologie ( = odhalí případný skrytý zánět v těle, posouzení stavu červených krvinek, které může ukazovat např. na chudokrevnost nebo poruchy krvetvorby případně i skrytou leukemii) a biochemie ( = jaterní testy, posouzení zdravotního stavu ledvin, odhalí případnou cukrovku, rozbor metabolismu). MOČ – která byla vyšetřována na močové kameny, funkci ledvin.
Výhodou takového preventivního vyšetření je, že může odhalit některá skrytá onemocnění již v začátku a případná léčba je pak jednodušší a levnější. Získali jsme tak laboratorní hodnoty s komentářem od vyšetřujícího veterinárního lékaře – specialisty kardiologa; a ty jednou mohou posloužit jako výchozí hodnoty při případných budoucích zdravotních problémech. Největším překvapením pro mě bylo EKG desetiletého Vúdáška, jehož srdíčko i přes vysoký věk pracuje naprosto pravidelně a v klidu odpovídá klasickému obrazu  trénovaného srdíčka, jaké je např.možno sledovat u dostihových koní nebo atletů u lidí - sportovců!
Oba naši pejskové jsou zdraví ve všech měřených parametrech a jejich srdíčka jsou v naprostém pořádku!

LEDEN 2006

Vúdášek zvítězil v soutěži Pes roku 2005 - kategorie Veterán kolie !

Voodoo´s Vow ze Zlaté Jalny ve věku 9,5 roku
(dle KChCaS Praha - výstavně nejúspěšnější kolie roku)

Víkend 14.-15.ledna 2006 jsme strávili v Německu - Norimberku, kde se konala v sobotu Mezinárodní výstava a v neděli CACová výstava. Kasík v sobotu vybojoval CAC, CACIB, BOB a v neděli přidal další  CAC, čímž nejen splnil podmínky pro udělení titulu Interšampion, ale otevřel si dvířka do boje o získání dalšího národního šampionátu.

Přečtěte si o tom, jak zábavné může někdy být vymyslet a vyrobit novoročenku a nebo se na svět podívejte čivavíma očima  - první část z nového cyklu se jmenuje Jedeme na výstavu.  A úplně nově jsme zařadili i povídání na téma čivava a agility: Reportáž psaná nad překážkou. Hezkou zábavu!

Kasíčkův syn Arwen z Valiandu velice úspěšně soutěží se svou malou paničkou v JuniorHandlingu: (na fotce  je vlevo).