EDITORIÁL:

Tyto stránky byly spuštěny 3.4.2003. Toto je jejich již třetí nově přepracovaný vzhled. 

O čem a pro koho je tento web:

VÍTEJTE, VŠICHNI KOLIÁŘI! Tyto stránky jsou věnovány plemeni, které kdekoli se objeví, vždy na sebe díky svému atraktivnímu vzhledu upoutá pozornost a to nejen  na mnohých psích výstavách, ale i na dalších kynologických akcích různého charakteru. Toto plemeno se jmenuje kolie dlouhosrstá (collie rough), pochází z Anglie a standard FCI má číslo 156...

 ... a Pěkné pozdravení všem čivamilům!  naleznete zde však i povídání o jednom malém a odvážném psíčkovi (plemene chihuahua) s velkým srdcem, ve kterém je hodně místečka pro všechny koliáše, a který bez svého "velkého bratra" nepodnikne žádnou výpravu. Prostě malé velké čivavátko, které se navzdory svým proporcím učí a pracuje stejně ochotně, jako kolie! Další čivainfo na čivawebu.

Proč byl vlastně založen?

V posledních letech se však rozmáhá více či méně nepravdivá fáma o tom, že kolie není schopna pracovat - a pokud snad ano, tak takový jedinec neodpovídá standardu plemene. Čivavky zase působí mnohdy uštěkaným, hysterickým, neurotickým dojmem a vzbuzují pocit, že pro svou křehkost musí být jen hýčkány a rozmazlovány. I zde bohužel převládá názor, že pokud je čivavka něčeho schopna dokázat, musí se jednat o nestandardního jedince. Právě tato tvrzení vedla k tomu, aby byly vytvořeny stránky, které by takový mýtus minimálně zmírnily, když už ne vyvrátily. Je naprosto samozřejmé, že každý jedinec svého druhu je individualita a zejména u pejsků je mnoho úspěchů (ať výstavních, či pracovních) odvislých od časové vytíženosti páníčka. Je na každém, zda si ze svého psa udělá gaučový doplněk či dekoraci vlastní zahrady  nebo dokonce zdroj příjmů, a nebo zda mu bude pes sloužit jako průvodce, společník a ochránce.

Co zde tedy naleznete?

Horké novinky jsou vždy uvedeny v aktualitkách.  Nabízíme kompletní informace o výstavách, titulech, různých šampionátech i handlingu, jakož i o svérázné tipy na to, jak lze se psem trávit volný čas (sport, psí kusy). Samozřejmě, že zde nechybí pestré fotoalbum, ani bohaté množství odkazů! A pokud se chcete se pobavit, neváhejte a otevřete počteníčko! 
COLLIEWEB: Příběhy a vizitky kolií, které se prosadily jak ve výstavních kruzích, tak v pracovních výkonech (agility, poslušnost, flyball, tanec, záchranařina apod.), zkušební řády (ČKS, KJ, Agility), povídání o tom, co to znamená Collie Revue Collie Führerschein a co obnáší, co zaštiťuje organizace R.S.C.T.A. Dočtete se zde o rozdílech ve standardech FCI a AKC, naleznete zde i výklad standardu FCI. Nechybí zde ani info o Klubu neboliterární tipy. Další informace jsou průběžně doplňovány ... 
CHIHUAWEB: Ani čivavky nezůstávají na těchto stránkách pozadu a kromě kompletních informací o plemeni a možnostech jeho využití v praxi. Prostě poklepem na čivaweb se dočtete informace o Klubu, standardu, barvách, naleznete tipy na psí čivakusy a nebo se můžete pokochat fotečkami a naleznete i mnoho zajímavých odkazů. No, a pro pobavení je zde Kasíčkův obrazový špalíček veršů a čivaříkanek.