ARCHIV UDÁLOSTÍ 2007

PROSINEC 2007:

Děkujeme všem přátelům za milá vánoční a novoroční přání!

LISTOPAD 2007

Rublirka in memoriam: založena stránka našemu prvnímu pejskovi Bondy Oplotská.


2.11.2007
- Dušičky....
Světýlko za všechny, kteří nás opustili dříve, než jsme jim to povolili.

ČERVENEC 2007

30.7.2007 v 9:06 hod jsem Vúdáškovi, zcela vysíleném po úmorné noci, pomohla přejít duhový most, na kterém poslední čtyři dny vrávoral. Byla to jeho poslední časně ranní prosba, dlouhý, ale hluboký pohled do očí; takový, jaký pes udělá jen výjimečně a jedinkrát v životě, když přijde jeho čas. Kdo to nezažil, nepochopí.

Jeho poslední cestička za duhou byla sice krátká, ale o to více těžká - s konečnou diagnózou selhání jater a ledvin. Ještě 26.7.2007 - ve středu večer si hrál se svou návštěvnicí, mladou agiliťáckou nadějí, Berouchem RB, a ve čtvrtek ráno (27.7.2007) vytrvale nosil aportky...
Byla jsem s ním do posledního vydechnutí, držela ho a hladila a doufám, že mě tak bude mít stále před očima. Nikdy - nikdy v životě bych neřekla, že to dokážu, ale teď vím, že je to to nejmenší, s čím našeho čtyřnohého přítele můžeme poctít: vyprovodit jej až na samý konec (nebo začátek?) duhy...

Vúdášku, neexistuje slovo, ani gesto, kterým by se dalo vyjádřit naše pouto - oba víme, že bylo silné a hluboké a nikdy se nikomu nepovedlo a ani nepovede jej přetrhnout!
To pouto je silné i teď, byť jsou na druhém konci smutek a prázdnota, zahalené do roucha vzpomínek...

Foto: ch.st.z Mlýnského úvozu, červen 2007

Děkuji všem veterinářům, v jejichž péči jsme se kdy ocitli ,
za péči a laskavý přístup!

ČERVEN 2007

20.6.2007
Kasíčkův prvorozený,
 JCh. Ascay z Valiandu získal titul
Šampion ČR
Kájo, moooooc gratulujeme!

2.-3. června 2007 - se na cvičáku v Praze - Kyjích konala pro Kasíčka i Vúdáška veliká sportovní akce: Mistrovství republiky toy plemen v agility a neoficiální závod pro Superveterány.

Nikde jsem nenašla bližší podrobnosti k závodu superveteránů (byť byl avizovaný jako neoficiální, informace jsem sháněla), nicméně řádů znalí mě utvrzovali v tom, že tam určitě nebude houpačka a trať se bude sestávat z max. 12 překážek - prý není cílem psa odrovnat, ale dopřát mu radost z pohybu i ve vyšším věku a to vše s ohledem na opotřebení pohybového aparátu...
Jenže až později jsem zjistila, jakou moc má slovo neoficiální. Navíc jsem dodnes nepochopila, PROČ se vlastně jednalo o MR "toyů", ale k této akci se váže daleko víc "proč", na které jen sotva nalézt odpověď, a tak jestli máte chuť, počtěte si.

Celý víkend bylo ufňukané počasí, které k dobré náladě také moc nepřispělo. Vúdášek stál po více jak čtyřech letech na startu!!  Protože se však superveterání závod běžel až v neděli odpoledne, Vúdáškovo sobotní nadšení pomalu opadalo a nedělní chuť dovádět vychladla po dopoledním čekání mimo déšť, vyplněném mezidešťovým intermezzem v podobě otravování lidí s aportíkem. Nicméně Vúdášek ukázal, že nezapomněl nic z toho, čím se aktivně přes  pět let "živil" a to i navzdory tomu, že v parkuru byla postavena houpačka, překážka číslo 12 rozhodně nebyla poslední, ale to se údajně na neoficiálních závodech neřeší; inu,  jestli máte chuť, počtěte si. (zamyšlení nad tímto neoficiálním závodem se připravuje)

Kása byl oslavě svých půlkulatin buď ještě stále v limbu a nebo ho totálně odrovnala jedna čivaví slečna, se kterou se týden před startem oddával populačním hrátkám, v každém případě byl absolutně bez chuti i nálady a stále se mě pokoušel přesvědčit, že podlejzání překážek by ho bavilo, a tak jsem s ním v neděli zaběhla pouze dva běhy, agility a zkoušku SA2 a z dalších mistrovských klání jsme odstoupili. O to více jsem vše bedlivě a v klidu sledovala a mohla přemýšlet... zkrátka: jestli máte chuť, počtěte si.

KVĚTEN 2007

ï

18.5.2007
Kasíček oslavil své PÁTÉ narozeniny.
...a ještě stále nevypadá, že by chtěl zvolnit své šílené životní tempo... :-D

ï

19. května 2007 - jsme se tradičně vypravili na MV do Litoměřic. Přihlášený byl jen Vúdášek do veteránů, ale Kása samozřejmě chybět nemohl: někdo musel hlídat klec s věcmi, protože já jsem si po dlouhé době pořádně zahendlovala. Předváděla jsem tři kolie mých přátel a přineslo to skvělý hendlerský výsledek: 3x CAC, 2x res.CACIB, 1x CACIB. Jen Vúdáškovi slibuju, že už ho vždycky budu vystavovat já sama (pokud ještě někdy vůbec - v harmonogramu na příští pololetku nemáme nic zaneseno ;)) Tentokrát jsem ho jen učesala, ale i tak pan rozhodčí pravil, že mu nemá co vytknout, jen škoda, že v závěrečném kruhu nestíhal tempo mladého temperamentu. I tak si odnesl další titul Nejlepší veterán. Kasík si málem přinesl titul také, to když se tajně vytratil z klece a pózoval v kruhu mezi briardy!
Bohužel, i jedna nepříjemná věc nás potkala: ztratili jsme Vúdáškův řetízkový obojek se psí známkou :-((. ale už má novou, i obojek!

Logo PIMV sobotu, 12.května 2007 jsme se vydali (já - maminka a panička, Ojta a Kasíček) do víru velkoměsta "bez výfuků". Hned vysvětlím: Pražské centrum bylo vyklizeno od aut, tramvají a mopedů kvůli vydařené akcičce, která se letos konala již po třinácté - Marathon Weekend! Hlavní závod se běžel v neděli, ale v sobotu bylo vypsáno několik nesoutěžních běhů - my jsme si vybrali ten s názvem Golf Plus Rodinný běh - 4km. Nafasovali jsme tedy tři baťůžky, trička a startovní čísla (7763-5) a v sobotu se tatínkem - pánečkem nechali odvézt na místo startu. Trasa byla příjemná: z Václavského náměstí po Národní až k nábřeží, po kterém se de facto běželo stále, až k odbočení do ulice Revoluční a z ní pak přes náměstí Republiky do Celetné, která nás vyvedla do cíle na Staroměstském náměstí. Start byl odpoledne, bylo mimořádné vedro, ale osvěžovny po cestě fungovaly báječně, takže jsem vyzkoušela tolik reklamami opěvovaný Staropramen - nealko a samozřejmě sportovní Mattonku. Kasík měl z čísla obleček, Ojta ho měl na boudičce a já na tričku a v cíli jsme pak každý dostali medaili. Je zajímavé, co DAV dokáže udělat s vůlí jednotlivce: nikdy bych neřekla, že vydržím tak dlouho běžet, přitom tlačit kočár a chvíli táhnout Kasíka, který poctivě odťapal dobré dvě třetiny závodu. Tu jednu třetinu se vezl pod kočárkem a od Rudolfina už lítal na volno...

5.května 2007 - se konala Klubová výstava kolií a šeltií, tradičně v Řepeči, netradičně již se dvěma anglickými rozhodčími. Taková příležitost prostě nelze vynechat, už jen proto, že Vúdášek vede ve svém rodokmenu  z poloviny čistou anglickou krev; a tak jsme se tam s Vúdáškem a Kasíčkem vydali. Vúdáškovi o nic nešlo, co kdy mohl získat získal, vetšamp je také, takže jsme nastoupili absolutně bez nervů a v pohodě. Ve třídě jsme byli s ještě jedním, téměř desetiletým pejskem, který měl to štěstí, že se měl "na koho za kruhem ukazovat"; my jsme se s Vúdáškem museli spolehnout jen sami na sebe...

Počasí výstavě nepřálo a od rána lilo jako z konve. Jak Vúdy, tak Kasíček se stihli projít fůrou hnoje, promočit se až na kůži, načuchat fenečky a pořádně se při hraní s aportkem zacákat bahýnkem zespoda. Vúdáškovo aportíkování mělo opět za následek odlehčování přední pacičky při klusu. Jenže Vúdášek si při předvádění pohybu půl trojúhelníku odcválal, čímž dal jasně najevo, že teda do starého železa nepatří, že pohyb mu očividně dělá radost, ale když jsem ho umravnila, vzpomněl si, že ho vlastně bolela ta packa...
Nicméně má v posudku "...clean head, very elegant and very typical collie...". Paní rozhodčí nevěřila, že v 11 letech může mít dásně růžovoučké, bez zánětu, s pevnými zuby a bez zubního kamene a zřejmě ji potěšilo, že patří k několika málo jedincům, kteří mají nízko nasazený ocas bez uzlu :-) No prostě ho dala na první místo!!! Tak nádherný a nečekaný výsledek daného okamžiku se prostě nedá popsat, musí se zažít! Je to nádherná a důstojná tečka za Vúdyho kariérou.

Nutno poznamenat, že na této výstavě mnoho lidí ztratilo své masky - bohužel. Je to téma k zamyšlení, ale na takové úvahy dnes není čas, ale jistě přijde...

DUBEN 2007

ï

4.4.2007
Vúdášek oslavil své JEDENÁCTÉ narozeniny.
Je stále v dobré kondici a vždy připraven k lumpárnám,
i když již vlastním tempem!

ï

BŘEZEN 2007

25.března 2007 se Kasík po dlooooouhé době účastnil závodů v agility na pražském cvičišti v Kyjích. Bylo vidět, že Kása dlouho překážky neviděl, protože na zkoušce shodil VŠECHNY tyčky - ne proto, že by byly vysoko, nebo nemohl vyskočit výš, ale proto, že se ZADNÍMA packama ODRÁŽEL od tyčky! Nicméně do odpoledne jsme to nacvičili a ve zkouškovém jumpingu (JS2) si střihl svůj osobní čas: 3,41 m/s.
Pár obrázků od Ivana Růžičky a Jany Křečkové, jsme přidali do fotogalerie.

zleva: Vojtíšek - pan Vúdy - Kašpárek :)

LEDEN 2007

Přidána vzpomínka na Chovatelku našeho Vúdáška, na jedinečnou ženu, paní Jarmilu Křečkovou...

V čísle 2/2007 časopisu Pes přítel člověka naleznete na plakátu kolii a čivavu. Tímto odpovídám na zvídavé dotazy nejen našich známých: ANO, JSOU TO ONI: PAN VÚDY A KASÍK :-)! Plakát si můžete stáhnout a použít jako obrázek na plochu. Připraveny jsou pro vás ve velikosti 1024x728 800x600.